آخرین خبرها

رزمایش آسیایی آمریکا در جنگل های تایلند

خبرگزاری فارس: آمریکا و تایلند در حالی امروز (سه‌شنبه) رزمایش مشترک نظامی سالانه به نام «کبرا گلد» را آغاز کردند که قاره‌ آسیا با عدم قطعیت سیاست خارجی آمریکا در زمان «دونالد ترامپ» رییس جمهوری این کشور دست و پنجه نرم می‌کند.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه» این رزمایش به عنوان بزرگترین تمرین‌ رزمی آمریکا در آسیا، شامل عملیات‌های طاقت‌فرسا و گاهی وحشتناک در جنگل‌های تایلند است.

رزمایش‌ سالیانه کبرا گلد که از سال ۱۹۸۰ میلادی به میزبانی آمریکا یا تایلند برگزار شده شامل مجموعه‌ای از فعالیت‌های دشوار چون بقا در جنگل و زندگی در شرایط سخت است و در جریان آن تفنگداران نیروی دریایی آمریکا با نوشیدن خون مار به چالش کشیده می‌شوند.

«ملیسا سویینی» سخنگوی سفارت آمریکا در تایلند به خبرگزاری فرانسه گفت که کشورش مشتاق از سرگیری همکاری کامل با شرکای تایلندی است. آمریکا برخی کمک‌های نظامی به این کشور را به بهانه بازگشت دموکراسی به تایلند به تاخیر انداخته است.

سخنگوی سفارت آمریکا افزود که این رزمایش بر کمک‌های بشر دوستانه و امدادی رسانی تمرکز دارد.

این منبع خبری در خاتمه نوشت: «چین و هند نیز قصد برگزاری رزمایش مشترک در همین زمینه را دارند و قرار است بیش از ده‌ها کشور نمایندگان خود را به عنوان ناظر به این رزمایش اعزام نمایند.»

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache